اخبار جوانرود

از بعداز ظهر امروز از غلظت غبارآلودگی هوای استان کاسته می شود

اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه اعلام کرد که از بعد از ظهر امروز(چهارم اسفند) از شدت غبارآلودگی هوای استان کاسته می شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، در اطلاعیه اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه آمده است: سامانه ناپداری که از سرعت حرکت بسیار سریعی برخوردار بود از اوایل روز دوشنبه از دریای مدیرترانه به سمت غرب ایران حرکت نمود که با توجه به حرکت سریع این سامانه، وزرش باد شدیدی با خود به همراه داشت که توانست در منطقه وسیعی از شرق اردن تا نیمه غربی عراق باعث ایجاد گرد و غبار گسترده و غلیظ شود که ضمن حرکت به سمت ایران از اواخر روز دوشنبه، غرب استان به تدریج غبارآلود شده و در شب غلظت گرد و غبار به بالاترین حد خود رسید و به تدریج تقریبا تمامی استان را در برگرفت.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: با توجه به حرکت سریع این موج، گرد و غبار زیاد ماندگار نبوده و از سمت غرب استان به تدریج از امروز کاهش یافته و در بعد از ظهر به مقدار زیادی از غلظت آن کاسته خواهد شد.

 

همچنین در این اطلاعیه آمده است که کمترین دید افقی مربوط به شهرهای قصرشیرین، سرپل ذهاب، گیلانغرب و اسلام آباد غرب به مقدار 100 متر می باشد.

این اطلاعیه می افزاید: سامانه ناپایداری طی روزهای جمعه و شنبه باعث بارشهای تقریبا مناسبی در سطح استان شده و آثار به جای مانده از گرد و غبار را به کلی از بین خواهد برد.

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)