اخبار جوانرود

کلیه ادارات و مدارس جوانرود تعطیل شد

کرمانشاه - به علت گرد و غبار و آلودگی شدید هوا، کلیه ادارات و مدارس استان کرمانشاه امروز (چهارشنبه 24 فروردین ) تعطیل اعلام شد.
 ستاد مدیریت بحران استان کرمانشاه اعلام کرد: به علت غلظت گرد و غبار موجود در فضای استان تمامی ادارات به جز آنهایی که خدمات عمومی ارایه می دهند، امروز تعطیل است. 
همچنین بنا بر اعلام اداره کل آموزش و پرورش کرمانشاه، تمامی مدارس مقاطع سه گانه نوبت صبح و بعد از ظهر سراسر استان به دلیل پدیده گرد و غبار تعطیل می باشد. 
از نخستین ساعات بامداد امروز گرد و غبار شدیدی سطح استان را فرا گرفته است. 
ستاد مدیریت بحران استان کرمانشاه از مردم خواست در صورت امکان از منازل خود خارج نشوند و یا در صورت لزوم خروج از منزل، حتما از ماسک استفاده کنند. 

بازدیدمدیرکل مسکن وشهر سازی از پروژه ی مسکن مهر جوانرود

مدیرکل مسکن وشهر سازی استان کرمانشاه از ساخت 2500 واحد مسکن مهر در جوانرودخبر داد وگفت : با بهره برداری از این واحدها آمار مستاجران در این شهرستان به حداقل خواهد رسید . حبیب اله چاغروندی دربازدید از پروژه های مسکن مهر جوانرود افزود : این واحدها با بیش از 10 درصد پیشرفت فیزیکی در حال فنداسیون وساخت هستند . وی چند مالکه بودن زمین ها ، رانش ومعارضین زمین را از مهمترین علل کندی پروژه های مسکن مهردر این شهرستان اعلام کرد . چاغروندی در ادامه یاد آورشد : در حال حاضر 52 هز واحد مسکن مهر در استان درحال ساخت است که عمده آنها تا پایان سال 90 به بهره برداری می رسند . وی تصریح کرد : هم اکنون 5 هزار واحد مسکن مهر در استان کرمانشاه به متقاضیان تحویل شده اشت واستان کرمانشاه از لحاظ مسکن مهر در جایگاه 10 استان برتر کشور محسوب میشود . فرماندار جوانرود نیز گفت : تمام امکانات لازم بکار گرفته شده است تا روند کار پروژه های مسکن مهر در شهرستان شتاب بیشتری به خود گیرد . علی رستمی از مجریان پروژه های مسکن مهر خواست در تسریع کار همت گمارند . وی تصریح کرد : 2500 نفر متقاضی درقالب 10 تعاونی برای مسکن مهر در جوانرود پالایش شده اند .

عملیات اجرایی سد ساروخان جوانرود آغاز شد.

همزمان با دور سوم سفر هیات دولت به استان کرمانشاه با حضور محمود نامجو وزیر نیرو نماینده تام الاختیار رییس جمهور عملیات اجرایی سد ساروخان جوانرود آغاز شد.
 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری جوانرود . این سد خاکی با اهداف تامین آب شرب، صنعت و کشاورزی و اهداف جانبی طرح کنترل سیلاب افزایش جاذبه های گردشگری احداث، با گنجایش هشت میلیون متر مکعب ساخته می شود.
ارتفاع سد از بستر رودخانه 45 متر طول تاج 445 متر، تراز تاج یک هزار و 295 متر از سطح دریا، نوع سیستم انحراف کالورت بتونی، دبی طراحی سیستم انحراف 7/27 متر مکعب در ثانیه، نوع سرریز اوجی آزاد، دبی طراحی سرریز 1/31 متر مکعب در ثانیه و مساحت مخزن 65 هکتار طراحی شده است.
این سد 60 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان جوانرود را تحت پوشش آبیاری قرار می دهد و اعتبار اولیه آن 320 میلیارد ریال و برای اجرای آن دراین سفر نیز 70میلیارد ریال اعتبار پیشنهاد شده است.
یاد آور می شود مطالعات فاز یک و دو این طرح به اتمام رسیده است.