اخبار جوانرود

گفتگوی محمد رئوف قادری با خبرگزاری دانشجو

اصلاح‌طلبان فرصت انتخابات را از خود نگیرند

عضو سابق حزب اعتماد ملی با تأکید بر اینکه انتخابات فرصت است، گفت: اصلاح‌طلبان فرصت انتخابات را از خود نگیرند.

محمد رئوف قادری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی «خبرگزاری دانشجو»، گفت: به عنوان کاندیدای مستقل از شهر پاوه، جوان‌رود، روان‌سر و باباجانی در انتخابات شرکت می کنم.

وی با بیان اینکه در مجلس پنجم به عنوان نماینده شرکت داشتم، گفت: مشاور رئیس مجلس در امور کرد و اهل سنت و مشاور وزیر بازرگانی جزو سوابق کاری من است.

عضو سابق شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در خصوص شرط گذاری اصلاح طلبان برای حضور در انتخابات و موضع گیری آنها در این خصوص گفت: انتخابات حق همه مردم است و هیچ کس نمی تواند مردم را از حضور در انتخابات منع کند.

وی با بیان اینکه تنها قانون می‌تواند ورود به عرصه سیاسی را محدود کند گفت: نیازی به شرط‌گذاری برای حضور در انتخابات نیست زیرا انتخابات سهل‌ترین و کم‌هزینه‌ترین روش برای رسیدن به قدرت و حضور فعال در عرصه سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است.

قادری با بیان اینکه فرصت کافی برای ساماندهی و برنامه ریزی حزبی و تشکیلاتی اصلاح طلبان وجود ندارد، گفت: اصلاح طلبان باید به عنوان شخصیت حقیقی و نه حقوقی، حضور جدی در مجلس داشته باشند.

این نماینده اصلاح طلبان با تأکید بر اینکه تحریم انتخابات را طرح منفی می دانم و اصلاح طلبان نباید خودحذفی و خودسانسوری را در پیش گیرند، گفت: این گزینه را مناسب نمی دانم؛ چون جریان اصلاح طلبی جریانی درون نظام است که به مسائل ملی، اسلامی و مردمی ما باز می گردد.

وی تأکید کرد: اصلاح طلبان باید به دور از تندروی ها و افراطی گری‌ها، در چارچوب قانون و مصالح نظام در انتخابات شرکت کنند.

عضو سابق شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با بیان اینکه مردم از اصولگرایان و اصلاح طلبان انتقاد دارند و آنها را مدافع جدی حقوق خود نمی دانند، تأکید کرد: انتخابات بهترین فرصت برای بازگشت اصلاح طلبان به عرصه انتخابات است و آنها نباید این فرصت را از خود بگیرند.