اخبار جوانرود

جشنواره خیرین مدرسه ساز در جوانرود برگزارشد

جشنواره خیرین مدرسه ساز در جوانرود برگزارشد

خبرگزاری فارس : جشنواره خیرین مدرسه ساز با حضور فرماندار ، امام جمعه ، فرهنگیان ومسئولین شهرستان جوانرود در مجتمع فرهنگی هنری این شهرستان برگزارشد .

در این جشنواره فرماندار جوانرود با اشاره به وجود 117 فضای آموزشی در شهرستان گفت : تامین فضاهای آموزشی مناسب یکی از ضروریات جامعه کنونی است ودراین راستا دولت با احداث این تعداد فضاهای آموزشی اقدامات اساسی در امر مدرسه سازی انجام داده است . مولاداد رشیدی افزود : در سال گذشته بالغ بر6 میلیارد تومان برای تخریب وبازسازی مدارس در شهرستان جوانرود هزینه شده است .

مدیر آموزش وپرورش جوانرود از اهداء 3582 متر زمین به ارزش 716 میلیون و 400 هزارتومان توسط خیرین مدرسه ساز شهرستان خبرداد وگفت : کمکها ومشارکت خیرین نسبت به سال گذشته صد درصد افزایش داشته است . سیدلطیف حسینی با اشاره به نقش خیرین در این شهرستان افزود : خوشبختانه به دلیل میراث غنی دینی وفرهنگی و درراستای عمل به دستورات دینی وآموزهای آن تمایل به احسان ونیکوکاری مردم متدین وفرهنگ دوست این شهرستان در طول تاریخ در امور خیر پیش قدم بودند و در سالهای اخیر نیز با درک نیازهای آموزش وپرورش در قالب تشکیل مجمع خیرین مدرسه ساز به یاری تعلیم وتربیت شتافته واین امر مقدس را به نهضت مدرسه تبدیل کرده اند . وی تصریح کرد : فرهنگیان این شهرستان در سال گذشته با تاسیس صندوق خیرین 10 میلیون تومان به دانش آموزان بی بضاعت وبیمار کمک کردند .

ملا احمد ی فخر امام جمعه جوانرود هم  با اشاره به تمایل مردم متدین به احسان ونیکوکاری وباقیات وصالحات گفت : کمک به مدرسه ومدرسه سازی چیزی کمتر از درست کردن ساختن مسجد ودیگر خیرات نیست .

در ادامه این همایش کارشناس مسئول مشارکتهای مردمی و نوسازی استان کرمانشاه نیز گفت : در سنوات گذشته خیرین مدرسه ساز توانسته است  164 پروژه با 915 کلاس درس وزیربنای 8925 متر مربع مدرسه وفضای آموزشی تحویل ودر حال حاضر علاوه بر اهداء زمین ، خرید تجهیزات ، کمکهای نقدی ، 13 پروژه با 81 کلاس درس و زیربنای 9877 متر مربع فضای آموزشی بسازد . علی اکبر پروینی از برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز در روز 23 اردیبهشت ماه در کرمانشاه خبر داد وگفت : در این جشنواره از خیرین مدرسه ساز تکریم وتجلیل می شود . 

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)